Kamping czy all inclusive – jak najlepiej odkrywać piękną Hiszpanię?

Kamping czy all inclusive – jak najlepiej odkrywać piękną Hiszpanię?

Wakacje w Hiszpanii to bez wątpienia niesamowita przygoda, bez względu na to, jaką formę noclegu wybierzesz. Każda z opcji zakwaterowania ma jednak swoje plusy i minusy, dlatego w poniższym wpisie zastanawiamy się, co okaże się lepsze – pobyt na kampingu czy wakacje all inclusive? By ułatwić Ci podjęcie decyzji, przyglądamy się trzem udogodnieniom, jakie zazwyczaj bierze się pod uwagę przy wyborze wymarzonego noclegu.

Komfort wypoczynku

Jadąc na zagraniczną wycieczkę, każdy chce przede wszystkim porządnie wypocząć. W tej kwestii zazwyczaj wygrywa wygodny apartament podczas wakacji all inclusive, ale wszystko zależy od jego standardu. W Hiszpanii powstaje wiele nowoczesnych ośrodków, a te najciekawsze możesz odkryć na przykład na słynnym wybrzeżu Costa Brava lub w okolicach pięknej Barcelony. 

Hotel to oczywiście gwarancja komfortowego łóżka, prywatnej łazienki, a zazwyczaj także pięknej plaży tuż obok ośrodka. Kamping oznacza najczęściej nocleg w namiocie, przyczepie lub kamperze. Hiszpania oferuje wiele dobrze zlokalizowanych pól namiotowych, ale warto mieć na uwadze, że niektóre z nich mogą okazać się słabo wyposażone w podstawowe media i sprzęt sanitarny.

Koszty wycieczki

Zagraniczne wakacje wcale nie muszą pochłaniać wszystkich oszczędności. Kamping zazwyczaj wychodzi taniej, choć da się też trafić na naprawdę korzystną ofertę all inclusive. Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie, a nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, pomyśl o wycieczce last minute lub first minute. Są to opcje dla osób ceniących luksusowy odpoczynek w dobrej cenie. Pamiętaj, że w kosztach podróży all inclusive masz już uwzględnione wszelkie udogodnienia – nie musisz troszczyć się o transport, zakwaterowanie czy jedzenie. Jedyne co zostaje, to doskonale się bawić i relaksować, podziwiając zachwycające pejzaże.

Interesujące atrakcje

Wypoczynek na kampingu może okazać się fascynującą przygodą, jeśli zadbasz o zorganizowanie odpowiednich atrakcji. W Hiszpanii odkryjesz pola idealne do podróżowania z całą rodziną, a także bardziej rozrywkowe obozowiska doskonałe dla młodych ludzi. Na tych pierwszych powstają place zabaw i występuje dużo zieleni, a te drugie oferują na przykład dyskoteki. Najczęściej jednak kamping składa się z wydzielonego placu, wspólnych toalet oraz ewentualnie przestrzeni jadalnej.

Wakacje all inclusive okazują się najlepszą opcją dla miłośników błogiego relaksu przy hotelowym basenie, parków wodnych ze zjeżdżalniami, a także na przykład stref odnowy biologicznej. Hiszpańskie kurorty proponują często dostęp do prywatnej plaży, a nawet leżaki czy parasole. Wieczorami można usiąść w hotelowej restauracji czy barze lub udać się na polskie animacje. Planując wycieczkę do Hiszpanii, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim komfort każdego z uczestników wyprawy. Najmłodszym pobyt na kampingu często wydaje się niezwykłą przygodą, ale pamiętaj, że po jakimś czasie Twoje pociechy mogą oczekiwać ciekawszych rozrywek. Uzgodnij plusy i minusy ze współtowarzyszami podróży i ruszaj poznawać słoneczną Hiszpanię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*